WYBORY do RADY PARAFIALNEJ - WYNIKI

Protokół z liczenia głosów wyborczych do nowej Rady Parafialnej

Liczba oddanych głosów – 476 głosów

Rejon I – 80 głosów

BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”

W niedzielę 10 września o godz. 10:00 w miejscowości Markowa odbędzie się beatyfikacja zamordowanej w czasie II wojny światowej Rodziny Ulmów.

Intencje Papieskie 2023 - Wrzesień

Za ludzi żyjących na marginesie

Módlmy się, aby ludzie, którzy żyją na marginesie społeczeństwa, w nieludzkich warunkach egzystencjalnych, nie byli zapominani przez instytucje i by nigdy nie byli uważani za pozbawionych wartości.

X RAJD IM. BŁ. KS. JÓZEFA STANKA

ZAPROSZENIE

13 września nasza szkoła organizuje X Rajd im. bł. ks. Józefa Stanka aby uczcić 79. rocznicę śmierci patrona szkoły i rozpocząć przygotowania do obchodów 80. rocznicy jego śmierci, która przypada w przyszłym roku. 

WYBORY DO RADY PARAFIALNEJ

1.  Głosować może każdy pełnoletni parafianin.

2. Zabieramy z ołtarza bocznego w kościele kartkę do głosowania ze swojego rejonu zamieszkania.

ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Bukiety kwiatów, ziół, traw, zbóż tego, co daje nam ziemia przynieśli łapszanie na msze święte w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

BAROK NA SPISZU

Po raz drugi w naszym kościele odbył się koncert w ramach orgaznizowanego od jedenastu lat  wydarzenia muzycznego „Barok na Spiszu”.

JUBILEUSZ ORKIESTRY i INSTALACJA PROBOSZCZA

Uroczysta instalacja nowo mianowanego proboszcza i jubileusz 125 – lecia  powstania Łapszańskiej Orkiestry Dętej miały miejsce podczas sumy w naszym kościele, 13 sierpnia. O. Grzegorz Książek z dniem 1 sierpnia objął  funkcję proboszcza w naszej  parafii wyznaczony na to miejsce przez o. Prowincjała ks. Mateusza Pindelskiego.


JUBILEUSZ 125-LECIA ORKIESTRY DĘTEJ w ŁAPSZACH NIŻNYCH

Jest jedną z najstarszych orkiestr na Spiszu, powstała pod koniec XIX wieku w 1898 roku, a pierwszy zapis i jej zdjęcie pochodzą z 1902 r. to początki jej historii. Pierwszym jej kapelmistrzem był Paweł Stanek. Najważniejsze: orkiestra działa bez przerwy od roku 1898 i piękną muzyką uświetnia uroczystości gminne, świeckie, kościelne i żałobne.

Intencje Papieskie 2023 - SIERPIEŃ

Ojciec Święty Franciszek wyznaczył następującą intencję na sierpień 2023 roku:

Za Światowy Dzień Młodzieży

Módlmy się, aby Światowy Dzień Młodzieży w Lizbonie pomógł młodym ludziom wyruszać w drogę i dawać świadectwo Ewangelii własnym życiem.