ZŁOTY JUBILEUSZ KS. FRANCISZKA HABER

W tym roku Złoty Jubileusz Kapłaństwa obchodził Ksiądz Franciszek Haber. Uroczysta msza święta z tej okazji miała miejsce 8 czerwca w parafii św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie ks. Franciszek Haber posługuje jako ksiądz senior. 16 czerwca w swej rodzinnej parafii w Łapszach Niżnych,  nasz rodak - ks. Haber świętował swój Złoty Jubileusz przyjęcia święceń kapłańskich.

RÓŻE RÓŻAŃCOWE

INTENCJA PAPIESKA 

Lipiec 2024

PRZY NASZYM KOŚCIELE OTWARTO WYSTAWĘ „SPISZAK W POWSTANIU WARSZAWSKIM”

By upamiętnić 80. rocznicę śmierci bł. ks. Józefa Stanka – pallotyna, żołnierza AK i kapelana, Spiszaka, który zginął w Powstaniu Warszawskim 30 czerwca, po mszy świętej o godz. 11.30 przy kościele w Łapszach Niżnych uroczyście otwarto wystawę „Spiszak w Powstaniu Warszawskim”.

PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA

26 maja br. w naszej parafii to uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. To wielkie wydarzenie dla dzieci i ich rodzin.

„CZUWANIE Z BŁ. KS. J. STANKIEM”

„Nie lękajcie się, bo jednak wasze będzie zwycięstwo ..." bł. ks. Józef Stanek

Śpiew i modlitwa, czytanie tekstów i zdjęcia wypełniły „Czuwanie z bł. ks. Józefem Stankiem” przygotowane przez parafialną scholę, które miało miejsce 23 czerwca o godz. 20.00 w naszej kaplicy letniej.

ROCZNICA BEATYFIKACJI BŁ. KS. J. STANKA

13 czerwca 1999 roku Jan Paweł II beatyfikował księdza Józefa Stanka,

podczas uroczystej Mszy Świętej na placu Piłsudskiego w Warszawie, wraz ze 107 polskimi męczennikami za Wiarę i Ojczyznę.

CZUWANIE z BŁ. KS. J. STANKIEM

W tym roku obchodzimy 25 – rocznicę beatyfikacji bł. ks. Józefa Stanka i 80 – tą rocznicę śmierci naszego rodaka. To wyjątkowy czas dla naszej parafii. 23 czerwca na godzinę 20.00 zapraszamy na „Czuwanie z bł. ks. Józefem Stankiem” do naszej kaplicy letniej, które zostanie zakończone Apelem Jasnogórskim.

ODPUST ŚW. KWIRYNA

Była uroczysta msza święta z procesją, w której tradycyjnie niesiono feretrony i chorągwie, dzieci sypały kwiaty przed niesionym przez kapłana najświętszym sakramentem, przygrywała nasza  orkiestra, a wierni śpiewali pieśni.

BOŻE CIAŁO 2024

NIECH TAJEMNICA ŚWIĘTA BOŻEGO CIAŁA

 ZOSTANIE W NASZYCH SERCACH NA CAŁY ROK!

W tym roku w naszej parafii procesja prowadziła ulicą ulicą Jana Pawła II i Leśną. Ołtarze przygotowano przy posesjach: Państwa Hatała, Fąk, Pirchała i ostatni ołtarz przy posesji Państwa Świętych na ulicy Leśnej gdzie zakończono procesję.

KAPLICZKA PW.BŁ.KS.J.STANKA

JAŁOWCE, FORSYCJE i IRGI ZASADZONE KOŁO BUDOWANEJ KAPLICZKI

Krzewinki jałowców chińskich, irgi płożącej, kosodrzewiny, wiosennej forsycji i parę bzów lilaków zasadzono tej wiosny koło nowobudowanej kapliczki pw. bł. ks. J. Stanka na Kalwarii Spiskiej.