NASZA PACZKA NA WSCHÓD

Nasza parafia we współpracy ze szkołą i działającym tam szkolnym Kołem Caritas przygotowuje zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Kresach: na Litwie i Białorusi.

Rocznica śmierci bł Ks. Józefa Stanka

Jeszcze rankiem 23 września, cała szkoła wyruszyła na szlak VII Rajdu im. bł. ks. J. Stanka by uczcić dzień jego męczeńskiej śmierci, wędrując wg. questów po okolicznych wsiach, w których pewnie i kiedyś bywał jako mały chłopiec nasz błogosławiony dziś Rodak.

Spotkania formacyjne

Miesiąc wrzesień rozpoczyna nowy rok szkolny i nowy rok formacyjny.

Po przerwie wakacyjnej i związanej z obostrzeniami zapraszamy spowrotem do aktywnego zaangażowania się w scholę i Liturgiczną Służbę Ołtarza.


Odpust ku czci Świętego Kwiryna.

Wspomnienie Świętego Kwiryna w kalendarzu liturgicznym przypada 4 czerwca. Nasza wspólnota Parafialna przeżywa w tym dniu uroczystość odpustową. Ze względów duszpasterskich została przeniesiona na sobotę (tj. 6. 06. 2020 r.)

Sakrament Pojednania w Okresie Wielkanocnym

Nie każdy z członków naszej wspólnoty parafialnej miał okazję skorzystać ze Spowiedzi wielkanocnej. Trwa Okres Zmartwychwstania Pańskiego, czyli czas kiedy można wypełnić Przykazania Kościelne mówiące min. o skorzystaniu z Sakramentu Pokuty przynajmniej raz w roku i przystąpieniu do Komunii Świętej w Okresie Wielkanocnym. Zachęcając do skorzystania i przystąpienia do Sakramentów, proponujemy następujące rozwiązanie.

Jezus czeka na Ciebie ! - Adoracja NS

“Równocześnie zarządzam, by od 1 listopada br. aż do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, na koniec której należy odmówić jedną dziesiątkę różańca i litanię do św. Jana Pawła II”.

Arcybiskup Marek Jędraszewski

Metropolita Krakowski

Aktualne zasady uczestniczenia w Liturgii

Od poniedziałku (tj. 20. 04. 2020 r.) zmieniają się zasady bezpieczeństwa dotyczące między innymi sprawowania Obrzędów Liturgicznych. Podczas Nabożeństw Liturgicznych w naszym kościele może przebywać 12 osób, nie wliczając Służby Liturgicznej. Można również uczestniczyć w Liturgii będąc w obrębie świątyni i zachowując bezpieczną odległość od innych wiernych.

Jak przeżyć Wielki Tydzień i Święta Zmartwychwstania Pańskiego

W obecnie panującej sytuacji nie ma możliwości by wszyscy Parafianie uczestniczyli w obchodach Wielkiego Tygodnia. Zachęcamy do skorzystania z poniższej propozycji, jak celebrować poszczególne dni w gronie Rodzinnym.

NIEDZIELA PALMOWA
* Zrobić z gałązek małą palmę (można w sobotę), przygotować znajdujące się już w domu .
* Ten, kto ma autorytet w rodzinie, tata, mama, winien ją pokropić wodą święconą: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen –  i ustawić w wazonie na widocznym miejscu .
* Odczytać opis wjazdu Jezusa do Jerozolimy (Ewangelia św. Mateusza: 21.1-17) .
* Wysłuchać przez radio lub TV Mszy świętej i przyjąć Komunię duchowo.

Wielkanoc 2020

Wesoły nam dziś dzień nastał !

Radujcie się i z ufnością razem z Jezusem

Zmartwychwstałym patrzcie w przyszłość.

Życzą

Duszpasterze

Ojcowie PijarzyKomunia Święta w Wielkanoc

W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i Poniedziałek Wielkanocny (tj. 12 - 13. 04. 2020 r.), istnieje możliwość przyjęcia Komunii Świętej poza Mszą Świętą.