Projekt FIO "Młodzi, Aktywni w Gminie Łapsze Niżne"

W dniach 7-9.10.2019 r. odbył się wyjazd do Warszawy w ramach projektu FIO "Młodzi, Aktywni w gminie Łapsze Niżne".
Projekt jest inicjatywą podjętą przez parafie współpracujące: Trybsz, Łapsze Wyżne i Łapsze Niżne. Do udziału została zaangażowana młodzież z miejscowości Łapsze Niżne, Łapsze Wyżne, Łapszanka i Trybsz.

Sukces naszego ministranta!

Patryk Otręba, nasz najmłodszy ministrant z klasy IV, zajął III miejsce w konkursie wiedzy "Polskie ikony piłki nożnej" w kategorii szkoła podstawowa podczas 18. Parafiady Środowisk Pijarskich im. o. Józefa Jońca SP, w dniach 1-4 maja 2019 r. w Krakowie. Gratulujemy!!

Peregrynacja relikwii bł ks. Józefa Stanka

W sobotę i niedzielę w kościele parafialnym w Maniowych odbyła się Peregrynacja relikwii bł ks. Józefa Stanka. W pierwszym dniu miało miejsce uroczyste wprowadzenie relikwii przez ks. Bp Leona Mały. Następnie wspólna modlitwa podczas Eucharystii i nabożeństwo ku czci naszego patrona, które zakończyło się błogosławieństwem i możliwością ucałowania relikwii. W niedzielę podczas każdej Mszy świętej wygłoszone było okolicznościowe Słowo Boże.

Misterium Męki Pańskiej

Tegoroczne Misterium Męki Pańskiej zakończyliśmy dzisiaj nabożeństwem i inscenizacją Drogi Krzyżowej. Za piękną pogodę , Bogu niech będą dzięki! Wam za obecność i modlitwę również dziękujemy.

Inscenizacji ostatniej wieczerzy

Triduum Paschalne rozpoczęliśmy od inscenizacji ostatniej wieczerzy w wykonaniu naszych parafian. Jutro zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 12

Niedziela Palmowa

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową przed Nabożeństwem Gorzkich Żali oglądaliśmy inscenizację dotyczącą przybycia Pana Jezusa do Jerozolimy. Temat nawiązywał do obecnego Roku Liturgicznego w Kościele "W mocy Bożego Ducha". Dziękujemy dzieciom i młodzieży występującej, jak również osobą pomagającym w przygotowaniu. 

Wizyta duszpasterska

Przedstawiamy plan wizyty duszpasterskiej  w bieżącym roku.

Rodacy Bohaterom

W ramach ogólnopolskiej akcji: Rodacy-Bohaterom organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, nasza parafia we współpracy z naszą szkołą przygotowuje zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Kresach: dla polskich kombatantów i polskich rodzin, na Ukrainie, Litwie, Białorusi, Łotwie, w Mołdawii i Rumunii gdzie do dziś trwa i żyje polskość w polskich rodzinach.

Wakacyjny porządek Mszy Świętych

W okresie wakacyjnym (tj. 1. 07 – 31. 08. 2018r.) Msze Święte w naszym kościele parafialnym sprawowane są w następującym porządku:
- od poniedziałku do soboty o godzinie 18.00;
- w niedzielę i święta o godzinie: 7.30, 9.30, 11.30.

Wielkanoc 2018

Miłość jest silniejsza niż śmierć jeśli pochodzi od Boga.
Radujmy się z Jezusowej miłości, której nie powstrzymuje grób i ludzka nienawiść.
Oto Pan i Zbawiciel wzywa i pociesza.
Życzymy radości i odwagi, gdyż On jest z nami.
Amen. Alleluja.

Duszpasterze
Pijarzy