Wspomnienie Świętego Mariusza (19. 01. 2021 r.)

We wtorek (tj. 19. 01. 2021 r.) swoje imieniny obchodzi Ksiądz Proboszcz Mariusz Skotnicki.

Z tej okazji życzymy wielu obfitych Łask Bożych, opieki Patrona, wstawiennictwa Matki Najświętszej, patronki naszego Zakony Ojców Pijarów.

W dniu dzisiejszym pamiętajmy szczególnie o osobie Proboszcza i polecajmy w modlitwach.

"Panu dzięki oddawajmy" - Łapszański Orszak Trzech Króli

I w Łapszach Niżnych w Święto Objawienia Pańskiego uliczkami wsi przeszedł Orszak Trzech Króli organizowany w całym kraju przez Fundację Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak był inny z powodu trwającej pandemii, nie tylko był przeprowadzony z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale miał postać symboliczną – w orszakach szli sami Królowie, osoby niosące chorągwie i osoby z głośnikami czy śpiewające tak aby zachować dozwolony limit przy zgromadzeniu.

Boże Narodzenie 2020 - Msza Święta (Pasterka)

Tegoroczna Pasterka rozpoczynająca Uroczystość Bożego Narodzenia zgromadziła licznie Parafian na Mszy Świętej o północy. Po raz pierwszy mogliśmy uczestniczyć w Liturgii Eucharystycznej, której oprawa została przygotowana w stylu regionalnym.


Objawinie Pańskie - Orszak Trzech Króli

Zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli w wersji trochę zmienionej. Pamiętajmy o dystansie między sobą. Dołączajmy w odstępach po 5 osób W tym roku Trzej Królowie wyruszą z trzech miejsc o godz. 11.00, by spotkać się w kościele, złożyć dary Świętej Rodzinie w szopce i potem uczestniczyć w mszy świętej o godz. 11.30.

Spotkania duszpasterskie - Kolęda 2021

W tym roku tzw. "Kolęda", przyjmie inną formę. Jest to spowodowane panującą sytuacją. Zachęcamy do wspólnych spotkań i modlitwy podczas Mszy świętej, dla mieszkańców poszczególnych ulic.

Błogosławionego NowegoRoku 2021

Drogim Parafianom i Gościom składamy
poparte modlitwą życzenia –
w Nowym Roku niech Bóg błogosławi Waszym rodzinom,
niech spokojnie prowadzi przez życie,
niech pozwoli pokonywać trudności,
niech napełnia POKOJEM i obdarza zdrowiem.

życzą

Duszpasterze
Ojcowie PijarzyBoże Narodzenie 2020 - życzenia

Życzymy świąt przepełnionych miłością, troską bliskich nam ludzi i nadzieją na dobre chwile.

Bóg staje się człowiekiem i przez to, uczy nas, że najważniejsza jest miłość.

Tworząc w rodzinie wspólnotę przyjaźni i miłości możemy każdego dnia doświadczać mądrości słów błogosławionej Matki Teresy z Kalkuty:

„zawsze ilekroć pozwolisz, aby Bóg pokochał innych przez ciebie, zawsze wtedy jest Boże Narodzenie”.

Takiego Bożego Narodzenia życzymy z całego serca.

Duszpasterze
Ojcowie PijarzyAdwentowy Sakrament pojednania

Wczoraj przeżywaliśmy czwartą niedzielę Adwentu, ostatnią przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu pojednania w najbliższych dniach.

Sakrament Pojednania przed Świętami Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia są okazją do radosnego spotkania i świętowania w gronie Rodzinnym i najbliższych. Zadbajmy również o pokój w naszych sercach, który pozwoli w pełni przeżywać czas Świąt i uczestniczyć godnie w Świątecznej Eucharystii.

Sakrament pojednania w naszej świątyni odbędzie się wg następującego harmonogramu:

WIELKA TAJEMNICA - Roraty 2020

Trudno przewidzieć jak będą wyglądały tegoroczne RORATY. Jednak z myślą o dzieciach przygotowaliśmy materiały duszpasterskie i bardzo serdecznie zachęcamy do skorzystania z nich.