PIELGRZYMKI-OGŁOSZENIA

PIELGRZYMKI-OGŁOSZENIA

Serdecznie zapraszamy na II Nocne Czuwanie parafii dekanatu niedzickiego w kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze7 na 8 czerwca 2024 r.

7 czerwca w godzinach popołudniowych udamy się autokarami do Częstochowy na Jasną Górę, aby podczas nocnego czuwania zawierzyć nasze parafie i każdego z nas osobiście Maryi. Powrót będzie w sobotę 8 czerwca w godzinach porannych. Szczegóły na plakatach w gablotkach. Zapisy w zakrystii.

1.     Poznajemy naszą Spiską Ziemię. W sobotę 8 czerwca jest możliwość zwiedzenia z panią Elżbietą Łukuś najbliższej okolicy naszej spiskiej ziemi. W planie wycieczki jest nasz kościół, kościół zabytkowy w Trybszu, Przełom Białki, pustelnia w Dursztynie, kościół i piwnice dawnego kasztela we Frydmanie, kościół w Niedzicy i powrót do Łapsz Niżnych. Rozpoczęcie o godzinie 9:00. Czas trwania wycieczki około 5 godzin. Chętnych zapisujemy z zakrystii.

2.     Parafia św. Bartłomieja z Niedzicy organizuje pielgrzymkę samolotową śladami sanktuariów Maryjnych Francji, Andory i Hiszpanii w dniach 20-27 września 2024r. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.