ŚWIĄTECZNY KONCERT ŁAPSZAŃSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ

ŚWIĄTECZNY KONCERT ŁAPSZAŃSKIEJ ORKIESTRY DĘTEJ

Orkiestra Dęta Łapsz Niżnych przywitała słuchaczy wiązanką walcy Johanna Straussa, których to melodie rozbrzmiewają podczas koncertów noworocznych na całym świecie. Koncerty świąteczne naszej orkiestry od 30 grudnia 2012 r. stały się corocznym zwyczajem i są miłym akcentem w łapszańskich obchodach świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku.

Konferansjerzy spotkania: Katarzyna Złahoda i Maciej Fryźlewicz powitali licznie zebranych mieszkańców wsi i gości w łapszańskiej świątyni w uroczysty dzień Święta Trzech Króli i krótkimi tekstami zapraszali do słuchania prezentowanych przez orkiestrę utworów. Świąteczne melodie radośnie rozbrzmiewały w to pochmurne popołudnie. Skoczne rytmy Skaldów „Z kopyta kulig rwie” przywołały wspomnienia śnieżnej zimy. Najmłodsze członkinie orkiestry zaśpiewały kolędy: „Przybieżeli do Betlejem pasterze” i „Cicha noc” zachęcając widownię do wspólnego kolędowania, a żywe wykonanie przez orkiestrę znanego utworu „Feliz Navidad” przywołało hiszpańskie rytmy. 

Podczas tegorocznego koncertu orkiestra po raz pierwszy zagrała utwór: „Gdzie jest nasze Betlejem” z ponadczasowym przesłaniem pokoju. W końcowej części prowadzący koncert w imieniu orkiestry podziękowali wszystkim za okazywane wsparcie i życzliwość.

Tradycyjnie zakończeniem tego świątecznego spotkania były życzenia powiedziane piękną spiską gwarą. Gospodarz naszej parafii o. Grzegorz podziękował orkiestrze za obecność i towarzyszenie łapszańskiej parafii przez cały rok, a obecny Wójt Gminy Jakub Jamróz gratulując sukcesów jakie były udziałem orkiestry w minionym roku dziękował jej i życzył równie dobrego Nowego Roku. Nie mogło zabraknąć bisów i nie skończyło się wcale na jednym.

To był piękny koncert – muzyka ma tę moc, a muzyka grana z taką energią przez Łapszańską Orkiestrę Dętą robi wrażenie. I do tego świąteczny nastrój w naszym kościele potęgował doznania. Dziękujemy serdecznie naszej orkiestrze za to koncertowe bożonarodzeniowe granie, a wszystkim życzymy dobrego i pomyślnego Nowego Roku!

Zdjęcia: Foto&Wideo - "Jamróz"