BOŻE NARODZENIE - ŻYCZENIA

BOŻE NARODZENIE - ŻYCZENIA

„Po ludzku wszyscy jesteśmy skłonni szukać wielkości, ale umiejętność prawdziwego jej znalezienia stanowi dar: zdolność do znalezienia wielkości w  owej małości, którą Bóg tak bardzo kocha.  Właśnie małość stanowi drogę do spotkania Boga.

W Dzieciątku Jezus nie widać potęgi, samowystarczalności czy pychy, ale Pana uniżającego się w bezbronnej, cichej, pokornej ludzkiej istocie. Zdziwienie i zachwyt stanowią dwa uczucia doświadczane przez wszystkich, wielkich oraz małych, przed szopką, która przypomina żywą Ewangelię.

Papież Franciszek –  "Moja szopka. Opowiem wam o postaciach Bożego Narodzenia".

Niech po zapadnięciu zmroku w każdym domu w Łapszach Niżnych zapłoną świece na Wigilijnych stołach. Niech to będzie czas refleksji, pojednania i radości. Przy życzeniach z opłatkiem w ręku niech odejdzie to co było trudne, a nastanie nowy pokój w naszych sercach. Bóg się rodzi i przychodzi do każdego domu naszej wioski. Niech z radością wyśpiewaną w kolędach zagości w każdym naszym łapszańskim domu i zasmakuje dobra serc ludzi z Łapsz Niżnych pachnących wigilijnymi potrawami.

W tym roku wraz ze św. Franciszkiem w tym jubileuszu szopki życzymy Wam Drodzy Parafianie radości i ciepła od najbliższych. Pokoju i dobra! Błogosławieństwa od Bożej Dzieciny na ten czas Bożego Narodzenia i cały zbliżający się Nowy Rok – 2024. Dzielimy się z Wami opłatkiem i dziękujemy Wam za wszelkie dobro jakiego od Was tak często doświadczamy.

Zobaczymy się już niedługo na kolędowej wizycie.

o. Grzegorz Książek S.P.

o. Dariusz Lorenc S.P.