MAMY NOWYCH MINISTRANTÓW!

MAMY NOWYCH MINISTRANTÓW!

A dokładnie mamy ich trzech, a są to: Jamróz Karol z kl. III, Kopytko Wiktor z kl. IV i Stanek Marcel z też kl. IV. Dziś podczas mszy św. o 11.30 złożyli oni uroczyste ślubowanie i zostali włączeni w poczet ministrantów.

Cieszymy się z tego wydarzenia, chłopcom gratulujemy odwagi, bo bycie ministrantem jest dzisiaj nie byle jakim wyzwaniem. Życzymy wytrwałości i radości ze swej służby. Niech zawsze dla nich wzorami będą patroni służby liturgicznej, którzy tu na ziemi odznaczali  się pobożnością, uczynnością i życzliwością. I wszyscy dążyli do świętości. A byli to: Dominik Savio, Stanisław Kostka i Jan Berchmans.  Niech opiekują się naszymi ministrantami, nie tylko tymi, którzy dziś rozpoczęli służbę przy ołtarzu pańskim, ale i całą naszą służbą liturgiczną ołtarza.

Podczas dzisiejszej sumy świętowano też wspomnienie św. Cecylii, które przypada 22 listopada. Święta ta jest patronką chórzystów, lutników, muzyków, organistów i zespołów wokalno-muzycznych. Swe święto miał dziś nasz p. Organista i obecna podczas nabożeństwa nasza Łapszańska  Orkiestra Dęta, która jak zawsze pięknie przygrywała i muzyką chwaliła Boga, tak jak to czyni od stu dwudziestu pięciu lat. 

Życzymy im wielu łask Bożych i opieki swej patronki św. Cecylii!

Zdjęcia: Foto&Wideo - "Jamróz"