„PACZKA dla POLSKICH RODZIN na BIAŁORUSI”

„PACZKA dla POLSKICH RODZIN na BIAŁORUSI”

DZIĘKUJEMY!!!

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali dary w akcji:

„PACZKA NA POLSKICH  RODZIN NA BIAŁORUSI”.

Udało się! Zebrano ok. 350 kg (!): żywności, środków czystości i przyborów szkolnych. Paczki przewieziono we czwartek do magazynu Fundacji „Dunajec” w Harklowej, która  wkrótce wyjeżdża z zebranymi darami, na Litwę, skąd przez granicę litewsko-białoruską dary dotrą do Polaków na Białorusi.

Wśród darów były i czekoladki, i kilogramy cukru i mąki, makarony i kakao, mydełka i zeszyty do pisania, kredki i płatki śniadaniowe. Bardzo cieszymy się, że zebrane podarunki trafią do naszych rodaków – tam daleko na Kresach, w odległej Białorusi. Może ktoś w tym czasie przedświątecznym weźmie do rąk batonika, ktoś upiecze świąteczne ciasto z mąki z Polski, ktoś narysuje coś zwykłego w zeszycie od nas, ktoś inny przeczyta życzenia narysowane czy napisane tutaj przez nas. Tak niewiele. Nie trzeba tak dużo by zrobić niewiele. Odrobina dobra wystarczy, ale z sercem. Dziękujemy Fundacji „Dunajec” za organizację akcji i możliwość włączenia się w to niezwykłe dzieło.  

Dziękujemy mocno naszej młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas, która z wielkim zapałem dyżurowała na salce i pomagała, jak i wszystkim parafianom, uczniom i nauczycielom naszej szkoły zaangażowanym w naszą akcję. Dziękujemy też Szkole Podstawowej w Łapszance za włączenie się do naszej akcji.

Wierzymy, że

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”

DZIĘKUJEMY!