31 niedziela zwykła - 05.11.2023r.


Ogłoszenia duszpasterskie

31 Niedziela zwykła  - 05.11.2023 r.

1.    Intencje Mszy św. na najbliższy tydzień:

2.    Dzisiaj w Kościele:

- Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu i wymiana tajemnic różańcowych. W zakrystii, kto prenumeruje czasopismo „Rycerz Niepokalanej” można odebrać najnowszy numer.

- O godzinie 14:30 – Nabożeństwo – Różaniec za zmarłych. Przez cały listopad zapraszam do wspólnej modlitwy za zmarłych. Wypominki w tygodniu o godzinie 17:15, a w niedzielę o 14:30.


3.    W tym tygodniu:

- Czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

- Piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

- Sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Jest to 11 listopada –  Narodowe Święto Niepodległości. Zapraszamy na Uroczystą Mszę św. za Ojczyznę o godzinie 10:00.


4.    Odpusty za zmarłych:


- Wierni którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach  od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy. W ciągu jednego dnia można zyskać odpust tylko za jedną osobę zmarłą


5.    W tym tygodniu w kolejne rocznice modlimy się za zmarłych:


- ++ Majerczak Jan, Haber Józef, Kałafut Elżbieta, Nowobilska Anna, Sowa Maria, Timek Andrzej, Kowalczyk Maria, Majerczak Tadeusz