BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW

BEATYFIKACJA RODZINY ULMÓW

„Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich”

W niedzielę 10 września o godz. 10:00 w miejscowości Markowa odbędzie się beatyfikacja zamordowanej w czasie II wojny światowej Rodziny Ulmów.

Telewizja Polska przeprowadzi transmisję z uroczystości, pokaże m.in. koncert „Przerwane dzieciństwo”, a także film dokumentalny Marty Pietrasiewicz „Przykazanie miłości. Historia rodziny Ulmów z Markowej”.

Transmisja z uroczystości beatyfikacyjnych Ulmów rozpocznie się o godzinie 10:00 w TVP1 i TVP Polonia. Mszy Świętej przewodniczyć będzie legat papieski kard. Marcello Semeraro, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Na uroczystościach obecna będzie delegacja z Watykanu, a także przewodniczący episkopatów Europy oraz członkowie Konferencji Episkopatu Polski. Po Mszy około godz. 12:00 nastąpi łączenie z Watykanem na modlitwę „Anioł Pański”, a następnie od godz. 12:15 w TVP1 wydanie specjalne „Między ziemią a niebem” z Markowej.

W poniższym linku znajdziemy artykuł opisujący historię rodziny Ulmów

https://rzeszow.ipn.gov.pl/pl8/aktualnosci/140845,Historia-rodziny-Ulmow-dzien-w-ktorym-ich-zamordowano-zostal-ustanowiony-Narodow.html

polecamy tez artykuł ze strony www.vaticannews

Watykan: rodzina Ulmów symbolem wartości, których nie wolno zdradzać

https://www.vaticannews.va/pl/watykan/news/2023-09/watykan-rodzina-ulmow-symbolem-wartosci-ktorych-nie-wolno-zdra.html