ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

ODPUST WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY

Bukiety kwiatów, ziół, traw, zbóż tego, co daje nam ziemia przynieśli łapszanie na msze święte w dzień Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Uroczystej odpustowej sumie przewodniczył o. Dariusz Bakalarz. W homilii o. Dariusz nawiązał do wolności człowieka, odpowiedzialności i miłości poruszając trudny temat aborcji w odniesieniu do postawy Maryi, która została matką Syna Bożego i nie ulękła się. I człowiek w swym życiu musi podejmować trudne decyzje, a nieraz bardzo trudne, ale zawsze musi kierować się dekalogiem i sumieniem. Bo bukiety kwiatów świątecznych nie są tylko zwykłymi kwiatami, to takie bukiety darów i dobrych uczynków i tego co człowiek zbierze w swoim życiu dokonując po drodze różnych wyborów. Każdy z nas musi  zanieść kiedyś taki swój bukiet na końcu swego życia przed samego Boga. O. Dariusz  życzył byśmy wszyscy stanęli kiedyś z naręczami pięknych życiowych bukietów. 

To była nasza odpustowa suma, uroczysta, w sierpniowej pogodzie, w pięknie udekorowanej kaplicy, gdzie licznie zebrali się parafianie. W tym roku przygotowania do odpustu spoczywały na mieszkańcach rejonu VI. Wiele osób założyło stroje regionalne. Był obecny przedstawiciel Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego p. Sławomir Czarnecki z małżonką. Tradycyjnie w procesji uczestniczyli strażacy, orkiestra (już 125-latka), dziewczęta, panie i panowie w strojach regionalnych nieśli feretrony, panie szły ze świecami, były dzieci pierwszokomunijne, a dziewczynki  sypały kwiaty. Procesja zakończyła się w kościele odśpiewaniem hymnu „Ciebie Boga wysławiamy…”. Wysławiajmy boga w pięknie kwiatów lata, w zbieranych plonach i w naszym życiu codziennym.

Zdjęcia: Foto&Wideo - "Jamróz"