JUBILEUSZ ORKIESTRY i INSTALACJA PROBOSZCZA

JUBILEUSZ ORKIESTRY i INSTALACJA PROBOSZCZA

Uroczysta instalacja nowo mianowanego proboszcza i jubileusz 125 – lecia  powstania Łapszańskiej Orkiestry Dętej miały miejsce podczas sumy w naszym kościele, 13 sierpnia. O. Grzegorz Książek z  dniem 1 sierpnia objął  funkcję proboszcza w naszej  parafii wyznaczony na to miejsce przez o. Prowincjała ks. Mateusza Pindelskiego.


W duchu wiary i jedności z kościołem o. Grzegorz złożył przysięgę wiernego wypełniania urzędu proboszcza powierzonego mu w imieniu Kościoła i sam złożył wyznanie wiary. Mszę koncelebrował dziekan dekanatu niedzickiego ks. Józef Bednarczyk i o. Dariusz Bakalarz.

Podczas mszy modlono się o potrzebne łaski dla o. Grzegorza i za cała naszą wspólnotę parafialną. Przedstawiciele parafii złożyli proboszczowi życzenia, a orkiestra zaintonowała pieśń ”Życzymy, życzymy.”

Jak podczas wszystkich uroczystości parafialnych tak i szczególnie dziś towarzyszyła nam orkiestra, która świętowała swój jubileusz. I za nią modlono się, dziękując za jej obecność i wielbienie Boga przez muzykę oraz prosząc dla niej o potrzebne łaski.  

 W kazaniu o. Grzegorz  mówił o zaufaniu, odpowiedzialności i tworzeniu tej nici porozumienia i zaufania, która spaja całą parafię. Na koniec zacytował słowa papieża Franciszka ze spotkania z młodymi w Lizbonie, który mówił w nawiązaniu do wydarzeń na Górze Przemieniania by: „Jaśnieć, słuchać i nie lękać się.”

Jaśniejemy, gdy przyjmujemy Jezusa i uczymy się kochać tak, jak On kochał. Słuchamy gdy Słuchamy Jezusa, czytamy Jego Słowo i wprowadzamy je w czyn. Nie lękać się - oznacza aby nie bać się gdy stanie się coś trudnego. Ufajmy. Nie lękajmy się.

O. Grzegorzowi życzymy Błogosławieństwa Bożego, mocy Ducha Świętego

i opieki patrona łapszańskiej parafii św. Kwiryna na każdy dzień posługi.

Szczęść Boże!

Zdjęcia: Foto&Wideo - "Jamróz"