NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE
NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE w FATIMIE

NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE

13. DNIA MIESIĄCA OD MAJA DO PAŹDZIERNIKA

„Wezwanie Maryi nie jest jednorazowe. Jest otwarte ku coraz nowym pokoleniom. Ku coraz nowym znakom czasu. Trzeba do niego wciąż powracać. Podejmować je wciąż na nowo” Jan Paweł II, Fatima 1982 r.


Nabożeństwo Fatimskie, nawiązuje do objawień Matki Bożej w Fatimie w roku 1917 i jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty. Jego częściami są: msza święta, różaniec i procesja fatimska.

Procesja ze świecami i figurą Matki Bożej przypomina Fatimę i to, co działo się w czasie objawień w roku 1917, kiedy to 13 maja Matka Boża po raz pierwszy objawiła się trojgu pastuszkom Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie – mieszkającym w wiosce Aljustrel, w parafii fatimskiej. Matka Boża powiedziała wtedy do nich: „Nie bójcie się, nic złego wam nie zrobię. Jestem z Nieba. Chcę was prosić, abyście tu przychodziły co miesiąc o tej samej porze. W październiku powiem wam, kim jestem i czego od was pragnę. Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby wyprosić pokój dla świata”. 13 czerwca Maryja obiecała zabrać wkrótce do nieba Franciszka i Hiacyntę, a Łucji powiedziała, że „Pan Jezus pragnie posłużyć się jej osobą, by Maryja była więcej znana i kochana, by ustanowić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca. Dusze, które ofiarują się Niepokalanemu Sercu Maryi, otrzymają ratunek, a Bóg obdarzy je szczególną łaską”, „Tym, którzy przyjmą to nabożeństwo obiecuję ratunek”, zapewniła również: „ Ucieczką twoją i drogą, która doprowadzi cię do nieba będzie Moje Niepokalane Serce”. Trzecie objawienie z 13 lipca pokazało wizję piekła i prośbę odmawiania Różańca. Potem dzieci zostały aresztowane i 13 sierpnia nie było kolejnego objawienia. Piąte objawienie 13 września było ponowieniem prośby o odmawianie Różańca. Ostatnie  objawienie było 13 października, wtedy mimo jesiennej pogody zgromadziło się na miejscu objawienia ok. 70 tys. ludzi oczekujących na cud. Cudem słońca Matka Boża potwierdziła prawdziwość swoich objawień. Powiedziała wtedy: „Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie codziennie odmawiają Różaniec i pokutują za grzechy”.

Nabożeństwo Fatimskie uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi i jak mówił święty Jan Paweł II trzeba podejmować je wciąż na nowo.

Z treścią Objawień  Fatimskich można zapoznać się na stronach:

www.sekretariatfatimski.pl

www.fatima.pl