ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEG

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

MSZA ŚWIĘTA

Na mszy świętej w święto Serca Pana Jezusa, w kaplicy letniej naszego kościoła modlono się w intencji społeczności całej naszej szkoły by podziękować za kończący się rok szkolny i by dobrze zacząć czas wakacji.

W kazaniu ks. Grzegorz nawiązując do piątkowej ewangelii mówił, że Bóg stawia wyzwania każdemu z nas, tak i przed uczniami pojawiają się wymagania i obowiązki. Bóg daje wyzwania, ale i daję siłę. I bł. ks. J. Stankowi patronowi szkoły, nie brakowało w życiu  trudności i przeszkód, ale miał on siłę, miał tą wiarę, która czyniła go mocniejszym. Musimy od siebie wymagać, nie czekać, aż ktoś postawi nam wymagania. Nie najważniejsze są tylko oceny jakie mamy, ale to jakimi jesteśmy ludźmi. Serce Pana Jezusa daje nam potrzebne łaski, a tajemnica jego serca daje siłę tym, którzy modlą się. Bo: „chociażbym przechodził przez ciemną dolinę, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną.” Niech czas wakacji będzie czasem dorastania do nowych wyzwań, życzył wszystkim nasz katecheta, abyśmy byli pięknymi ludźmi, dojrzałymi, takimi, aby każdy kto nas spotka był szczęśliwy, że nas spotkał.

Po mszy świętej złożono kwiaty i zapalono znicz pod tablicą upamiętniającą patrona naszej szkoły, a potem już w szkole rozdano nagrody i świadectwa. To był kolejny niezwykły rok. Trzeba być wdzięcznym za ten czas by z nadzieją i odwagą iść w przyszłość.

Życzymy wszystkim dobrych i bezpiecznych wakacji, niech będzie to czas ciekawy i spokojny.

Radosnych wakacji!