"Panu dzięki oddawajmy" - Łapszański Orszak Trzech Króli

I w Łapszach Niżnych w Święto Objawienia Pańskiego uliczkami wsi przeszedł Orszak Trzech Króli organizowany w całym kraju przez Fundację Orszak Trzech Króli. Tegoroczny orszak był inny z powodu trwającej pandemii, nie tylko był przeprowadzony z zachowaniem reżimu sanitarnego, ale miał postać symboliczną – w orszakach szli sami Królowie, osoby niosące chorągwie i osoby z głośnikami czy śpiewające tak aby zachować dozwolony limit przy zgromadzeniu.

Ważne jednak, że Królowie przeszli ulicami wsi, bo to nie było tylko zachowanie tradycji, ale orszak pokazuje, że mamy podążać za gwiazdą, która wskazuje nam to, co dobre, to co jest celem naszego życia i przede wszystkim daje nam nadzieję. Ta ostatnia w tych naszych innych czasach jest szczególnie ważna i bardzo nam potrzebna.

Tegoroczne orszaki, a w tym i łapszański miały też formę online – wszyscy chętni mogli kolędować w domu, z rodziną, pomóc temu miały też rozdawane przed świętem papierowe korony i śpiewniki jakie otrzymaliśmy od fundacji. Zdjęcia czy filmiki zamieszczane w mediach społecznościowych z hasztagiem #koledujmyrazem, pokazują, że jesteśmy razem i choć online świętujemy razem.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przy organizacji orszaku, dziękujemy osobom odtwarzającym orszakowe postacie, a wszystkim jego uczestnikom, dziękujemy za wspólne kolędowanie!
Obsada orszaku:
Król Baltazar - Stanek Krzysztof – po raz trzeci w tej roli:)
Król Melchior – Kowalczyk Sebastian
Król Kacper – Majerczak Witold
Osoby niosące flagi orszakowe i głośniki - Kowalczyk Patryk, Dziuban Angelika, Sowa Maria, Stanek Michał i Stanek Mikołaj.
Aniołek – Hasaj Aleksandra
Prowadzenie i organizacja orszaków na punktach: Butas Krystyna, Kapołka Eleonora, Kowalczyk Barbara, Stanek Helena.
Dokumentacja fotograficzna: Młynarczyk Maria i  Foto-Film Spisz Podhale Kamil Kowalczyk
Panu Organiście dziękujemy za prowadzenie kolędowania przed mszą św.
Księżom Katechetom za pomoc w rozdawaniu koron i śpiewników wśród przedszkolaków i uczniów.
Dziękujemy Fundacji Orszak Trzech Króli za  pomoc w organizacji orszaku – szczególnie dziękujemy za gadżety – korony, naklejki, gazetki i śpiewniki.

Tekst przygotowała Pani Barbara Kowalczyk.

Na Nowy Rok Szczęść Boże!