Niedziela Boże Miłosierdzia (19. 04. 2020 r.)

Niedziela Boże Miłosierdzia (19. 04. 2020 r.)

1. Dzisiaj w Kościele:
* Niedziela zwana  Białą jest świętem  Miłosierdzia Bożego.
* Wieczorna Msza św. o godz: 18.00.


2. W tym tygodniu:
* Czwartek - Uroczystość św. Wojciecha, Bp i męczennika, głównego patrona Polski. Pamiętajmy  w modlitwach o o. Wojciechu naszym Rodaku.
* Sobota - święto św. Marka, ewangelisty.
* Zapisów na Msze św. na przyszły rok (2021)  jak to bywało dotychczas nie będzie. Bardzo proszę zapisać intencje na kartkach i przekazać w zakrystii lub w skrzynce na listy przy wejściu głównym na plebanii. Proszę o czytelne wypisanie intencji, datę i godzinę. Z kartek intencje zostaną wpisane do księgi intencji na rok 2021.
* Ofiary składane w kopertach, którymi dysponuje  Rada Parafialna będą zbierane w ostatnią niedzielę maja.   
* Po przeliczeniu metrów kwadratowych naszego kościoła od jutra w czasie Mszy św. w kościele może uczestniczyć 12 osób + służba liturgiczna. Mogą na zewnątrz uczestniczyć osoby zachowując odpowiedni dystans. Od przyszłej Niedzieli uruchomimy kaplice w której po przeliczeniu może uczestniczyć 23  osoby oraz osoby stojące na zewnątrz. Zostanie podłączone nagłośnienie kaplicy i wizja z kamerki z kościoła. Tak więc w kościele i kaplicy równocześnie będzie mogło uczestniczyć 35 osób + osoby na zewnątrz wokół  kościoła i kaplicy. Uczestniczymy z zachowaniem dystansu i w maseczkach.
 
3. W tym tygodniu  w kolejne rocznice modlimy się za zmarłych:
++ Drążek Agnieszka; Sowa Agnieszka; Kłak Mirosław; Celuszak Teresa; Nowobilski Michał; Dyda Wojciech; Ziemba Jan; Duda Maria; Ćwiok Józef; Pirchała Władysław; Dudziak Edward.