I Niedziela adwentu (1. 12. 2019 r.)

1. Dzisiaj w Kościele:
* Pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych. To również pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się okres przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. Roratnie w tygodniu: Dzieci, Młodzież oraz Dorosłych. Dzieci otrzymają za uczestnictwo pamiątkowe układanki.
* Nabożeństwo Eucharystyczne o godz: 14.30.  *wieczorna Msza św. o godz: 18.00.
* Zbiórka do puszek na dzieci chore w naszej Gminie.
* Od dziś  można nabywać świece wigilijne. Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.;  *Po Mszach św.- poświęcenie Opłatków Wigilijnych.


2. W tym tygodniu:
* Od poniedziałku - Msza św. wieczorna będzie Mszą Roratnią. W soboty Msza św. Roratnia będzie rano o 7.30.
* Wtorek-wspomnienie,św.Franciszka.Ksawerego; *Środa-Wspomnienie św. Barbary. *Czwartek - pierwszy czwartek miesiąca. Dodatkowa Msza św. w int. Dusz czyścowych  o godz: 19.00.
* Piątek – wspomnienie św. Mikołaja. Pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od poniedziałku. Chorych odwiedzimy w piątek. Po Mszy św. wieczornej indywidualna adoracja do godz: 21.00.
* Sobota - wspomnienie św. Ambrożego, bp i doktora Kościoła. Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Pierwsza sobota miesiąca.
* Przyszła Niedziela  - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. M. Panny.


3. Informacje katechetyczna. 
* W poniedziałek o godzinie 15.00 spotkanie dla dzieci z klas 3 w kościele, w ramach przygotowania do Sakramentów Pojednania i I Komunii Świętej.
* W poniedziałek podczas Mszy świętej wieczornej uroczyste przyjęcie dwóch kandydatów do LSO.
* W poniedziałek (tj.9. 12) podczas Mszy świętej o godzinie 18.00, błogosławieństwo medalików dla uczniów klas 3. Po Mszy świętej spotkanie dla rodziców w salce na plebani.


4. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych:
++  Kłak Franciszka; Dudas Zofia; Nalepka Jan; Majerczak Filomena; Gromala Stanisław; Walos Franciszek; Stanek Wiktoria; Dudas Maria.