30 Niedziela zwykła (27. 10. 2019 r.)

1. Dzisiaj w Kościele:
* Uroczystość poświęcenia kościoła.  *nabożeństwo różańcowe   –  o  godz: 14.30 , *wieczorna Msza św. o godz: 18.00.
* Rada Parafialna zbierać będzie ofiary na rzecz służb kościelnych oraz prac przy kościele. Na te cele przeznaczona jest również składka.


2. W tym tygodniu:
* Poniedziałek - święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
* Piątek - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH .O godz:  13.30 procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Przygotujmy się do tego dnia przez spowiedź, przystąpmy do komunii św. zyskujmy odpusty za zmarłych. Okazja do spowiedzi przed Wszystkimi Świętymi - wtorek , środa  i czwartek od godz: 17.15.
a) Wierni którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną 1 i 2 listopada mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić  „ Ojcze Nasz” i „Wierzę”, oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź, Komunia  św. i modlitwa według intencji Ojca świętego.
b) Wierni którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach  od 1 do 8 listopada jest zupełny, w inne dni roku cząstkowy.  
* Sobota 2 listopada - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych ( Dzień Zaduszny). Msze św. w naszym Kościele o godz: 7.30; 10.00 i 18.00.
* Wypominki za zmarłych w listopadzie w tygodniu o godz: 17.15 a w Niedziele o godz: 14.30.
* Piątek-Pierwszy piątek miesiąca. Chorych odwiedzimy 8 listopada w godzinach porannych.
* Sobota – Po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwy przez wstawiennictwo Matki Bożej. Pierwsza sobota miesiąca.
* Przyszła Niedziela to pierwsza Niedziela miesiąca. Po Mszach nie będzie adoracji. Słowo Boże będzie głosił Ks. Proboszcz Parafii z Zakopanego, który z Parafianami buduje kościół. Będzie zbierał ofiary na budowę Kościoła. 
* Zapraszamy na wspólną drogę krzyżową na kalwarii  3 listopada  o godz: 19.00. Modlitwę ofiarujemy za naszych zmarłych.


3.  W tym tygodniu w kolejne rocznice  modlimy się za zmarłych:
++ Smoleń Genowefa; Wasielak Antoni; Niemiec Zofia; Wilman Elżbieta;Krawontka Teresa; Celuszak Małgorzata; Kuśnierz Mirosław.