1 Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj w Kościele:
* Pierwsza Niedziela miesiąca. Zmiana Tajemnic Różańcowych. To również pierwsza Niedziela Adwentu. Rozpoczyna się okres przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na Msze św. Roratnie w tygodniu: Dzieci, Młodzież oraz Dorosłych. Dzieci otrzymają za uczestnictwo pamiątkowe układanki.
* Nabożeństwo Eucharystyczne o godz: 14.30.
* Wieczorna Msza św. o godz: 18.00.
* Od dziś można nabywać świece wigilijne. Ofiary przeznaczone są na cele charytatywne.
* Po Mszach św.- poświęcenie Opłatków Wigilijnych.

2. W tym tygodniu:
* Od poniedziałku - Msza św. wieczorna będzie Mszą Roratnią. W soboty Msza św. Roratnia będzie rano o 7.30. Zachęcam do uczestnictwa w Roratach.
* Wtorek – Wspomnienie św. Barbary.
* Czwartek – wspomnienie św. Mikołaja. Dodatkowa Msza św.z konferencją o godz: 19.00.
* Piątek - wspomnienie św. Ambrożego, bp i doktora Kościoła.
* Sobota- Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny.Msze św. o godz: 7.30; 10.00, 11.00 i 18.00.
* W sobotę – 8 grudnia - dodatkowa Msza św. o godzinie 11.00, na której osoby chętne dokonają uroczystego Aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi. Dodatkowe informacje u o. Dariusza. Na dzień 8 grudnia, w samo południe, przypada również GODZINA ŁASKI. To taka godzina w ciągu roku – o której powiedziała nam sama Maryja w objawieniu 8 grudnia 1947 r. w Montichiari we Włoszech – gdy „Niebo otwiera się szeroko dla każdego człowieka. Przez 60 minut, od godziny 12.00, na świat wylewają się fale łask. W tej godzinie nawrócić się może nawet najbardziej zatwardziały grzesznik. Ta godzina jest wyjątkowym prezentem dla ludzkości od Niepokalanej.” Serdecznie zapraszamy na to nabożeństwo do naszego kościoła. Jeśli jednak ktoś nie jest w stanie przyjść do świątyni, to warto tę godzinę spędzić na modlitwie tam, gdzie się znajduje. *Przyszła Niedziela zbiórka do puszek na dzieci chore w naszej Gminie.

3. W tym tygodniu modlimy się za zmarłych:
++ Kłak Franciszka; Dudas Zofia; Nalepka Jan; Majerczak Filomena; Walos Franciszek; Stanek Wiktoria; Butas Maria; Celuszak Jan.