Rodacy Bohaterom

Rodacy Bohaterom

W ramach ogólnopolskiej akcji: Rodacy-Bohaterom organizowanej przez Stowarzyszenie Odra-Niemen z Wrocławia, nasza parafia we współpracy z naszą szkołą przygotowuje zbiórkę darów dla Polaków mieszkających na Kresach: dla polskich kombatantów i polskich rodzin, na Ukrainie, Litwie, Białorusi, Łotwie, w Mołdawii i Rumunii gdzie do dziś trwa i żyje polskość w polskich rodzinach.

Dary zbieramy od poniedziałku 26 listopada do piątku 30 listopada na nowej salce parafialnej, pół godziny przed wieczorną mszą świętą. W sobotę 1 grudnia dary będą zawiezione do magazynu w Krakowie, do Akademii Ignatianum, tam będą pakowane już do drogi na wschód.
Zbieramy:
- artykuły chemii gospodarczej,
- środki czystości,
- żywność (z wyjątkiem mąki), w określonych opakowaniach (aby zrobić podobne paczki - mogą być też jednak różne opakowania) olej op.1 litr, cukier, ryż, kasza op.400 g, makaron duży 700-1000 g, makaron mały 250 g, konserwy mięsne lub rybne op. 300 g, warzywa w puszce, owoce w puszce, herbata duża op.100 szt., herbata mała op. 25-50 szt., herbata sypana lub owocowa, kawa sypana lub rozpuszczalna 250 g, kakao 100-200 g, słodycze ciastka, batony, cukierki, czekolada.

Bardzo prosimy o kartki świąteczne z życzeniami lub obrazki o tematyce świątecznej wykonane przez dzieci z życzeniami świątecznymi.

Szczegóły akcji:
www.rodacybohaterom.pl

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI RODACY - BOHATEROM
Za każdy dar i wsparcie z góry bardzo dziękujemy!
SKC Szkoły Podstawowej w Łapszach Niżnych