APEL DO OSÓB ZWIĄZANYCH Z ZAKONEM PIJARÓW PRZED DNIEM DZIECKA 2021 r.

Jako duszpasterze i wychowawcy pracujący z dziećmi i z młodzieżą włączamy się w działanie Kościoła na rzecz chronienia ich i naprawiania zła wyrządzonego im w przeszłości. Być może nie wiemy o wszystkich przypadkach wykorzystania małoletnich lub nadużyciach władzy i sumienia względem dorosłych, które miały miejsce w naszym środowisku. Dlatego apeluję do osób mających jakąkolwiek wiedzę o takich przestępstwach, aby je zgłaszały.

ŁAPSZAŃSKIE MISTERIUM - podsumowanie i podziękowania

Dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w podjęty trud przygotowania i wystawienie tegorocznego Misterium Męki Pańskiej w formie on - line. Wiemy ile czasu i pracy każdego roku poświęcały osoby angażujące się. Tym razem dodatkowo podjęto się wyzwania realizacji przedsięwzięcia w formie nagrania transmisji. Gratulujemy zdobytego doświadczenia podczas zrealizowanego projektu. :)Z POMOCĄ DLA JEMENU - podsumowanie

Zakończył się czas Wielkiego Postu, za nami też święta wielkanocne, a właśnie jeszcze przed świętami zakończyliśmy naszą wielkopostną jałmużnę „Z POMOCĄ DLA JEMENU”. Cieszymy się tym bardziej, że akcję tę rozpoczęliśmy rok temu, ale wtedy pandemia uniemożliwiła jej realizację, dlatego do tego pomysłu wróciliśmy w tym roku i mimo trwającej dalej pandemii udało się ją doprowadzić do końca. Jej zakończenie jest jeszcze bardziej niezwykłe, że zebrano ostatecznie 1025 zł! To bardzo duża suma.

Życzenia Wielkanocne 2021

Paschalne Święta Wielkanocne są wyjątkowym czasem dla nas wierzących w Chrystusa, który stał się barankiem ofiarnym.
Jego ofiara wyjednała nam usprawiedliwienie i otworzyła bramy Nieba.

Radując się wolnością, którą niesie Chrystus pragniemy  życzyć dużo Nadziei, która była potrzebna w Wielki Piątek, Wiary, która była poddana próbie w Wielką Sobotę i Miłości, która powstałą do nowego życia w Wielką Niedzielę.
Niech Chrystus Zmartwychwstały błogosławi, umacnia i towarzyszy w niełatwej codzienności.

Duszpasterze
Ojcowie Pijarzy

Z POMOCĄ DLA JEMENU - jałmużna wielkopostna

Na początku Wielkiego Postu została ogłoszona akcja „Z POMOCĄ DLA JEMENU” - jałmużna wielkopostna. Za organizację w szkole odpowiedzialni byli: B. Fic. B. Kowalczyk i o. Łukasz SP. Kończy się Wielki Post i tym samym nasza akcja zmierza ku końcowi i tak jak było ogłaszane na początku tej akcji chętni uczniowie, którzy chcieli wziąć w niej udział i przez ten czas zbierali datki do skarbonek teraz te zebrane datki mogą przynosić do kościoła (prosimy o zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych) - w sobotę w godzinach 10.00 - 14.00 koło Bożego Grobu będzie ustawiony koszyk z napisem „Z POMOCĄ DLA JEMENU” i tam uczniowie mogą składać zebrane ofiary.Łapszańskie Misterium Męki Pańskiej

Zapraszamy do obejrzenia i przeżycia jeszcze raz Misterium Męki Pańskiej realizowanego przez społeczność naszej parafii. Tegoroczna inscenizacja odbyła się w formie transmisji on - line w Niedzielę Palmową o godzinie 19. 30 w naszej letniej kaplicy. Całość nagrania prezentujemy w serwisie YouTube.


Misterium Męki Pańskiej on - line

Zapraszamy na niedzielną transmisję Misterium Męki Pańskiej o godzinie 19. 30 na naszej stronie parafialnej, profilu FP i kanale YouTube.


EDK w Łapszach Niżnych

Po rocznej przerwie zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Łapszach Niżnych. Jako wspólnota parafialna wspólnie pielgrzymujemy wędrując drogami i szlakami Magury Spiskiej i Pienin Spiskich.

Sakrament Pojednania przed przed Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego

W związku z zbliżającymi się Świętami Zmartwychwstania Pańskiego proponujemy i zachęcamy do skorzystania z poniższej formy Sakramentu Pokuty i Pojednania. Propozycja jest związana panującymi obostrzeniami. Mamy nadzieję, że w ten sposób unikniemy kolejek.

Transmisja

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za pośrednictwem transmisji on - line na naszym parafialnym kanale na YouTube. W niedzielę i święta transmitujemy Msze Świętą o godzinie 11. 30 i 14. 30. W kolumnie z prawej strony Social media "kliknij" ikonkę YouTube.